TOPAS - cestovná kancelária

Vyžiadajte si konkrétnu ponuku zájazdu.

055/62 589 69
0915 956 774
0948 925 293

CHORVÁTSKO 2017 (bus, auto)

Krajina tisícročnej histórie a kultúry, ktorej brehy obmýva jadranské priezračné krištáľovo čisté more s vysokým obsahom soli a jódu. Pozdĺž celého pobrežia sa tiahnu skalnato-kamienkové, miestami piesočnaté pláže, množstvo obchodíkov, kaviarničiek, chorvatsko_mapa.gifborovicové a olivové háje dotvárajú tú pravú atmosféru na stvárnenie nádhernej dovolenky. K nádherným darom prírody človek pridal pôvabné starobylé mestá veľkého architektonického a historického významu, ktoré sú zapísané v zozname kultúrnych pamiatok svetového významu Unesco. Chorváti sú veľmi milí, priateľskí a otvorení ľudia, príbuznosť jazykov slovenského a chorvátskeho vám umožní sa bez problémov dohovoriť. Každá krajina je taká, akí v nej žijú ľudia. Pohostinnosť, krásne pobrežie, historické pamätihodnosti - jednoducho miesto, kde sa oplatí dovolenkovať. Chorvátsko sa člení na 3 základné časti - Istria, Kvarner a Dalmácia (Dalmácia je pomenovanie strednej časti jadranského pobrežia Chorvátska, ktoré sa tiahne v dĺžke 1000 km a patrí medzi najkrajšie a najznámejšie turistické oblasti v Európe. Vysoké horské hrebene chránia pobrežie pred chladnými vetrami. Od severu sú väčšinou bez vegetácie, a práve tým, že sa ako masa skalísk vypínajú nad morskými zálivmi, zanechávajú nezabudnuteľný dojem. Celé dalmatínske pobrežie môžeme rozdeliť na tri základné oblasti – severnú, strednú a južnú Dalmáciu).
Dĺžka morského pobrežia 6 278 km, z čoho je 4 398 km ostrovov, morských útesov a brál (celkom ich je 1244 a z toho len 50 je obývaných). Najväčšie ostrovy sú Krk a Cres.

Najkrajšie kultúrne pamiatky nájdete:
Split Dubrovnik    Poreč   Zadar   Rab   Opatija   Šibenik   Hvar   Rovinj    Pula

Piesčité pláže nájdete:

ISTRIA: Medulin   Rabac   Poreč   Umag • Vrsar
KVARNER: Baška   Rab   Lošinj  Mošćenica   Cirkvenica
SEV. DALMÁCIA: Zaton   Biograd   Novalja  Murter   Bibinje
JUŽNÁ DALMÁCIA: Bol   Makarska  Split  Hvar   Dubrovnik

Najúžasnejšia príroda:
Plitvice   Kornati   Krka   Brijuni    Limski kanal    Neretva   Mljet   Paklenica   Elafiti  Trsteno

 

auto.gif

celé územie Chorvátska v lete 2017 - vlastnou dopravou
» praktické informácie pre cestujúcich vlastným autom (ceny PHM, diaľničných známok, pravidlá cestnej premávky) - nájdete TU a TU 
» dôležité telefónne čísla v Chorvátsku (určite si vytlačte pred cestou) TU
                  » užitočné informácie nájdete TU

autobus.gif
takmer celé územie Chorvátska v lete 2017 - autobusovou dopravou
» konkrétne nástupné miesta sú uvedené pri jednotlivých ubytovacích zariadeniach

2006 © TOPAS cestovná kancelária - všetky práva vyhradené | aktualizované: 15.08.2017 o 18:03 | webdesign © bart.sk |