TOPAS - cestovná kancelária

Vyžiadajte si konkrétnu ponuku zájazdu.

055/62 589 69
0915 956 774
0948 925 293

THASSOS 2017 (auto, bus, let-BTS)

Thassos - to nie je len more, ale aj hory a lesy (presvedčte sa o tom TU)
(individuálna doprava je možná v termínoch pobytov autobusových zájazdov)

 

pekna_mapka.jpgNajväčší ostrov na severe krajiny (394 km2, 16 tis. obyvateľov a 100 km obvod ostrova), nazývaný pre svoju vždy zelenú farbu aj smaragdový ostrov. Nachádza sa v Kavalskom zálive len 8 km od pobrežia. Ostrov má mramorové podlažie s veľkými zásobami podzemných prameňov pitnej vody. Vďaka týmto dannostiam je hornatý povrch ostrova pokrytý hustými lesmi /borovicovými, píniovými i olivovými hájmi/. Hlavným zdrojom príjmov obyvateľstva tohto ostrova je vývoz bieleho mramoru, vynikajúceho thassoského vína a turistický ruch. Keďže ostrov je pomerne malý, nebude pre nikoho problém počas dovolenky sa s ním dokonale zoznámiť - či už prostredníctvom nás na fakultatívnych výletoch alebo v prenajatom aute, či motorke alebo hoci aj zo sedadla bicykla.

 

ZAUJÍMAVOSTI OSTROVA (s bohatou fotogalériou, ktorú nájdete pod príslušných odkazom)
>>
1. KERAMOTI - prístavné mesto, odkiaľ Vás trajekt dopraví na ostrov za 35 min. Už samotná - plavba trajektom bude určite zážitkom nielen pre deti, ktoré radi nakŕmia húf stále hladných čajok priamo z ruky, ale aj pre Vás.

2. LIMENAS - hlavné mesto ostrova - známe - archeologické pamiatky (antické divadlo, citadella, mestské archeologické múzeum).

3. TRIPITY BEACH - "karibská pláž" na Thassose. Situovanie tejto pláže Vám zaručuje bezveterné počasie až do októbra. Pláž je necelé 2 km od Limenárie.

4. LIMENARIA - miesto Vašej dovolenky - je druhým najväčším strediskom ostrova. Nachádza sa na južnom pobreží. Služby turistom v meste poskytujú popri obchodoch, reštauráciach, kaviarňach a baroch taktiež banky, telegrafický a poštový úrad, lekárne, požičovne automobilov a motocyklov. Čulý ruch vládne v mestečku nielen cez deň...

5. METALIA BEACH - pláž, na ktorej na chvíľu zabudnete, v ktorej dobe sa nachádzate, pretože všade dookola sa stretnete s duchom starých čias - staré pece na kalenie ocele, mramorové fresky a dokonca aj lavičky v malej plážovej krčmičke sú z bieleho mramoru.

6. PEFKARI - mestečko s typickou dovolenkovou náladou, dobré bary a diskotéky.

7. PSILY AMOS - jedno z najkrajších plážových zákutí, možnosti vodných športov.

8. POTOS - rušné mestečko s cennou, večernou a nočnou pohodou. Úzke uličky, kulinárske špeciality, dobrá hudba.

9. ARCHANGELOS - ženský kláštor, ktorého spodná časť je vytesaná priamo zo skál nad morom. Nachádza sa v ňom časť klinca z pravej ruky Ježiša, ktorý tam priniesol svätý Michael z ostrova Athos. Vstup je voľný, ženy musia mať oblečenú sukňu.

10. ALYKI - osada s romantickým zálivom. Priamo na pláži pod zeleňou Vás čakajú rybárske krčmičky so svojimi špecialitami. Môžete si tu výborne zaplávať, ale aj pozrieť si zvyšky chrámov a svätyne zo 7.stor. p.n.l. a dve rannokresťanské baziliky z byzanského obdobia.

11. PARADISSOS BEACH - rajská pláž s reštauráciami a výbornými rybacími špecialitami. Podľa mnohých návštevníkov ostrova - najkrajšia pláž.

12. SKALA POTAMIA - malé stredisko so štrkovo-piesčitou úzkou plážou - Golden Beach a s nádhernou prírodnou scenériou - horou Ypsario. Strediská sú obrátené k moru, tak, že táto oblasť je hlavne mimo sezóny veterná.

13. THEOLOGOS - horská osada, ktorá bola v minulosti hl. mestom ostrova. Historické pamiatky, najmä kostoly sv. Dimitria a sv. Paraskevi.

14. KASTRO - osada vo vnútrozemí, vo výške 800 m n.morom, v pohorí Ypsario. Nájdete tu pozostatky z hradieb, ktoré vybudovali Janovčania v r.1434. Osada vznikla v čase pirátskych nájazdov.

 

ĎALŠIE ZAUJÍMAVÉ MIESTA OSTROVA
>>

15. Mramorový lom
16. Panagia - horská dedinka známa predovšetkým výrobou skvelého medu
17. Prinos - druhé miesto, ktoré spája trajektovou cestou ostrov s pevninou. Prinos je známy aj konaním trhov 1 x do týždňa.
18. Skala Maries - čarokrásna malebná dedinka s čisto bielymi domami s stavbami

 

ZAUJÍMAVOSŤ
>>

1. Množstvo húb na ostrove - zaujímave nielen pre hubárov....


FAKULTATÍVNE VÝLETY
>>

1. okruh ostrovom - autobusové zoznámenie s tými najzaujímavejšími miestami ostrova

2. Grécky večer - tradičný grécky folklór, thassoské víno bez obmedzenia a ochutnávka gréckej kuchyne

3. Kavala / Philippi - celodenný výlet pre milovníkov archeológie

4. Kastro Car - terénnymi autami na návšteve horskej dedinky KASTRO spojená s malým piknikom pri sviežom horskom prameni

5. Kaiki - plavba loďou spojená s piknikom

 

LETO 2017 - odletové miesta:

lietadlo.gif
THASSOS 
-  8, 15  dní - Bratislava
LETO 2017 - autobusové zájazdy autobus.gif nástupné miesta (západná a stredná trasa) :Bratislava, Trenčín, Nitra, Nové Zámky, Topolčany, Komárno, Piešťaty, Prievidza,Partizánske, Trnava, Žiar n. Hronom, Povážska Bystrica, Banská Bystrica, Zvolen, Žilina, Martin, Ružomberok a Liptovský Mikuláš 
nástupné miesta (východ) : Košice, Poprad, Sp. N. Ves, Trebišov, Humenné, Michalovce 
2006 © TOPAS cestovná kancelária - všetky práva vyhradené | aktualizované: 15.08.2017 o 18:03 | webdesign © bart.sk |