TOPAS - cestovná kancelária

Vyžiadajte si konkrétnu ponuku zájazdu.

055/62 589 69
0915 956 774

ČIERNA HORA (bus, auto, let - BTS, KSC)

 X___pixel_CIERNA_HORA.jpg


Čierna Hora ? MONTENEGRO

» minimálna jazyková bariéra, platidlo Euro, teplé more v kombinácii s nižšími cenami ako v susednom Chorvátsku, nádherné národné parky s krásnymi prírodnými scenériami.
 

» len 3 hodiny južnejšie od Makarskej
» 293 km dlhé pobrežie so 117 nádhernými plážami = malý raj na zemi
» krajina má titul "ekologická", nie je postihnutá chorobou zvanou "masový turizmus"

Čo určite navštívte.
PODGORICA je hlavným mesto, pulzuje životom, nákupmi.... Je to taký mix rôznych stavebných štýlov: kresťanskho, byzanského, moslimského a balkánskeho. 
BUDVA - je jedno z najobľúbenejších a najnavštevovanejších starobylých miest Čiernej Hory, má krásne pláže. Stredisko je plné života a historických pamiatok. Žiaden turista nevynechá opevnenie pochádzajúce z čias benátkeho panstva, tedy zo XIV. a XV. stor a nádhernú Katedrálu sv. Jána Krstiteľa
SUTOMORE - je klasické letovisko a má 1250 m krásnych pláži. Zlaté pobrežie je tvorené jemným pieskom a Červená pláž s kamienkami vytvára dojem červeného mora. Je ideálnym miestom pre romantické duše a pre rodinnú dovolenku.
TIVAT - má až 10 uupravených pláži a o zábavu tu naozaj nie je núdza. V okolí sú 3 ostrovčeky - na jednom z nich sa nachádza zrúcanina benediktínskeho kláštora. Za návštevu stojí unikátny prímorsky park plný rôznorodých cudzokrajných rastlín, ktoré privážali námorníci z tropov.
ULCINJ - je najjužnejšie letovisko, je prístavom a má zaujímavú históriu, spojenu s jeho pirátskou minulosťou. Je tu množstvo pamiatok, okolo neho sú olivové  háje a polia s ganátovými jablkami. Môžete tu nájsť pláže s farebným pieskom, promenádami a barmi. Veľká pláž (je dlhá 13 km) je známa pre liečivý jód v piesku a tzv. Ženská pláž pre liečivý prameň ženských chorôb, kde majú muží prístup zakázaný. A fakt - viete, aké prirovnanie má Ulcinjská riviére? Copacabana & Orient - keďže mesto bolo po stáročia pod nadvládou Turkou a dokonca dodnes v starom meste býva orientálny trh.

sv. STEFAN - je najluxusnejším strediskom Ide o polostrov spojený s pevninou úzkou šijou nazvanou Krásna pláž. Celý polostrov je vlastne "hotel" a vstup na neho je obmedzený a spoplatnený pre neubytovaných hostí. Hlavne v minulosti tento "polostrovný hotel" sa tešil priazni mnohých známych celebrit - dovolenkovali tu napr. Silvester Stallone, Claudia Schiffer, Sophia Loren, Liz Taylor....

 

KOTOR - leží v zálive Boka Kotorská. Ide o najväčší záliv Jadranu a nádhernou prírodnou scenériou pripomína severské fjordy. Samotné mesto je zapísané v zozname UNESCO.
BEČIČI - letovisko, ktoré za svoje krásne pláže získalo Modrú vlajku. Dokonca v r. 1936 v Paríži tejto 2 km dlhej pláži udelili titul "najlepšia pláž v Európe"
SKADARSKE JAZERO - volajú ho aj "balkánsky obor" - ide o najväčšie jazero na balkánskom polostrove a miestami je hlboké až 44m. Je v ňom neuveriteľné čistá voda, ktorá sa vďaka množstvu prítokov kompletne vymení v priebehu 3 až 6 mesiacov. Je domovom rozmanitých rýb. Súčasťou jazera sú ostrovčeky, kde hniezdi až 270 vzácnych druhov vtáko, vrátane posledných európskych pelikánov. Tiež sa tu nachádza aj bývalé ostrovné väzenie Grmožur.

LETO 2018y dopravy

AUTOBUSOM   z celého územia Slovenska - trasy:  Východná (priamo na hranice MR), Západná a Stredná

LETECKY     na 8 a 15 dní z Košíc, Bratislavy, 8 dni z Popradu

INDIVIDUÁLNE   na 8 dní (možnosť spájať turnusy)
2006 © TOPAS cestovná kancelária - všetky práva vyhradené | aktualizované: 20.07.2018 o 18:32 | webdesign © bart.sk |