TOPAS - cestovná kancelária

Vyžiadajte si konkrétnu ponuku zájazdu.

055/62 589 69
0915 956 774

Grécko severné - OLYMPSKA RIVIERA 2018 (LET KSC, BTS, bus, auto)

 X___pixel_OLYMPSKA.jpg

GRÉCKO - OLYMPSKÁ RIVIÉRA Rozprestiera sa južne od mesta Thessaloniki, patrí medzi najvyhľadávanejšie oblasti Grécka, hlavne kraj Pieria. Dominantou krajiny je pyšný masív Olympu. Môžete tu obdivovať množstvo historických klenotov gréckej kultúry. Príjemná stredomorská klíma a atraktívnosť prostredia vytvárajú takmer ideálne predpoklady na strávenie nezabudnuteľnej dovolenky.  

Paralia Vo vzdialenosti 7 km od hlavného mesta Olympskej riviéry - Katerini a približne 60 km od známych Thessaloník sa nachádza prímorské letovisko Paralia s prekrásnym výhľadom na pohorie Olymp. Kedysi bola rybárskou dedinkou, ktorá sa v posledných rokoch premenila na jedno z najkrajších gréckych turistických stredísk. V Paralii nájdete takmer všetko, čo hľadáte. Pozdĺž zlatistých piesočnatých pláží sa nachádzajú desiatky reštaurácií, vinární, diskoték, kde nočný život končí v skorých ranných hodinách. Množstvo barov a taverien láka svojimi ty-pickými špecialitami a chladenými miešanými nápojmi. 

Nei Pori - malebné stredisko ležiace na pobreží Egejského mora, asi 40 km od Paralie. Na jednej strane je lemované širokými piesočnatými plážami a na druhej strane ho obklopuje bájne pohorie Olymp. Pobrežnú promenádu lemujú voňavé taverny a kaviarničky, kde si môžete posedieť do neskorých nočných hodín. Športoví nadšenci si môžu vybrať zo širokej škály vodných a plážových športov. Letovisko je vybavené tenisovými kurtami, futbalovým ihriskom, športovým centrom s bazénom. Deti sa môžu rozptýliť v lunaparku. Každý týždeň sa tu pravidelne koná trh, kde môžete nakúpiť suveníry, oblečenie, čerstvé ovocie a zeleninu. Turistic-kým vláčikom sa môžete dostať k neďalekej pevnosti Platamonas, ktorá sa vypína nad pobrežím. 

Olympic Beach - prímorské letovisko Olympic Beach je vzdialené asi 3 km od susednej Paralie, približne 10 km od hlavného centra Olympskej riviéry - Katerini. Široké piesočnaté pláže sú vhodným miestom na celodenné slnenie a kúpanie, ako aj romantické večerné prechádzky. V Olympic Beach, ako aj v neďalekej Paralii vás z každej strany lákajú obchodíky s rozmanitým tovarom. Príjemnú atmosféru znásobujú malé taverničky a reštaurácie pozdĺž pobrežia s prenikajúcou vôňou gréckych špecialít.  

 

Notoricky známa oblasť na severe dostupná autobusom aj autom, už pár rokov patrí k znovuobjaveným leteckým destináciam. V ponuke máme  naozaj "z každého rožku trošku" - od apartmánov, cez jednoduchšie hotely  s polopenziou až po naozaj luxusné a špičkové hotely.

LETECKY     na 11 - 12  dní z Košíc na 8 - 11 - 12 - 15 dní z  Bratislavy 

INDIVIDUÁLNE   na rôzny počet dní  dní 

AUTOB USOM   z celého územia Slovenska - trasy:  Východná (priamo na hranice MR), Západná a Stredná 
nástupné miesta (západná a stredná trasa) - Olymp aj Chalkidiky :  Bratislava, Trenčín, Nitra, Nové Zámky, Topolčany, Komárno, Piešťaty, Prievidza,Partizánske, Trnava, Žiar n. Hronom, Povážska Bystrica, Banská Bystrica, Zvolen, Žilina, Martin,Ružomberok a Liptovský Mikuláš
nástupné miesta (východná trasa) - Olymp aj Chalkidiky: Košice, Poprad, Sp. N. Ves, Trebišov, Humenné, Michalovce
2006 © TOPAS cestovná kancelária - všetky práva vyhradené | aktualizované: 14.08.2018 o 18:03 | webdesign © bart.sk |