TOPAS - cestovná kancelária

Vyžiadajte si konkrétnu ponuku zájazdu.

055/62 589 69
0915 956 774

Španielsko - ANDALÚZIA 2018 (let-BTS)

X___pixel_ANDALUZIA.jpg 

ANDALÚZIA 

» Krajina, kde sa čas zastavil a história je dneškom.
» počas svojej dovolenky môžete stretnúť španielské seňority s kastanetami, pozrieť si flamenco, započúvať sa do gitarových balád, dokonca aj byčie zápasy môžete navštíviť a vidieť pravých toreádorov. 
» určite ochutnajte autentickú španielskú a andalúzsku kuchyňu v nejakej miestnej útulnej taverničke a nevynechajte: tapas (maličké porcie rôznych jedál - vhodné naozaj ako ochutnávka alebo ako "jednohubky" s pitiu), gazpacho (studená zeleninová polievka), paellu ("rizoto" - síce ide o jedlo, ktoré pochádza z Valencie - stalo sa národným jedlom celého Španielska) a určite si k tomu dajte aj skvelé analúzske víno - najlepšie je z oblasti Jerez de la Frontera 


Čo by ste mali vedieť pred rozhodnutím sa stráviť svoju dovolenku v týchto končínách?
¤
Andaluzia
- je oblasťou, ktorej meno je spojené s takmer 800-ročnnou arabskou nadvládou na tomto území, ktorá začala v r. 711 a ktorá zanechala stopy predovšetkým na architektúre, ale aj na zvykoch
- je autonómnou oblasť Španielska, ktorá sa nachádza na juhu Pyrenejského polostrova.
- je zaujímavá tým, že ju omývajú vody Stredozemného mora (v oblasti: Almeria, Granada a Malaga) a Atlantického oceánu (v oblasti Huelvy a Cádizu).  
¤ Od r. 1833  Andaluzia spája 8 provincií: Sevillu, Malagu, Granadu, Cordobu, Cadiz, Huelvu, Almeriu a Jaen a hlavným mestom celej oblasti je SEVILLA, kde sídli aj andaluzsky parlament a veľa rôznych inštitúcií.


Costa  Almeria   je oblasť s pomerne nedotknutým pobrežím a leží v provincii Almeria. Nachádza sa tu nádherný prírodný park Cabo de Gata. Hlavné mesto tejto oblasti a prakticky aj najznámejšie je Almeria (má cca 180 tis. obyvateľov). Almeria je zároveň aj hlavným prístavom pre cesty do severnej Afriky.  

Costa  del Sol   sa tiahne Andalúziou, medzi Malagou a Gibraltárom, ktorého návštevu si určite nenechá újsť žiaden návštevník práve tejto oblasti..  Je cieľom mnohých turistov nielen kvôli nádherným plážam s priezračnou vodou, ale aj kvôli nádhernej krajine všade naokolo. Na severe je chránené pohorím, ktoré zabraňuje prístupu chladného vzduchu a dažďa, vďaka čomu je na pobreží viac ako 300 slnečných dní v roku. Majestátne hory vypínajúce sa nad pobrežím, biele andalúzske dedinky a mnohé historické miesta sú už len ďalším bonusom na potešenie oka i ducha. Costa de Sol je rajom pre golfových nadšencov, greeny tu nájdete udržiavané a v hojnom počte. Zo stredísk je veľmi známe Benalmadena a Mareblla, ale aj  Torremolinos a Estepona. Tieto strediská lemujú krásne piesočnaté pláže, rozhorúčené andalúzskym slnkom neúnavne svietiacim viac ako 320 dní v roku, poskytujú turistom najkvalitnejšie služby v hotelových komplexoch, ktoré patria k najlepším na svete.

V Andalúzii nájdeme aj historické svetové unikáty – mestá Granada, Cordoba, Sevilla a turistickou atrakciou je aj blízke Maroko a Gibraltar či unikátna Ronda uprostred Sierra Nevady - zároveň to berte ako skvelý tip na výlety.

 ANDALUZIA (Huelva, Costa de La Luz)  - naše fotky z ciest (hotely, zaujímavosti) ¤ FOTO TU

 ANDALUZIA (stredozemné more - oblasť Malaga, Almeria)  - naše fotky z ciest (hotely, zaujímavosti) ¤ FOTO TU


.LETECKY - rok 2018  

lietadlo.gif
Costa del Tropical, Costa Almeria  ( letisko Almeria) - 8, 11,, 12, 15 dní - Bratislava
Costa del Sol, Malaga  ( letisko Malaga) - 8 a 15 dní - Bratislava


   

map_of_andalucia.jpg2006 © TOPAS cestovná kancelária - všetky práva vyhradené | aktualizované: 14.08.2018 o 18:03 | webdesign © bart.sk |