TOPAS - cestovná kancelária

Vyžiadajte si konkrétnu ponuku zájazdu.

055/62 589 69
0915 956 774

Taliansko - KALABRIA 2018 (let-KSC, BTS)

kolaz-kal_1.jpg
Kalábria:
  Na konci zálivu Polikastro a úpätí Apeninského horského pásma sa nachádza pobrežie slnečnej Kalábrie. Medzi Iónskym a Tyrhenskym morom mora sa tiahnu nádherné brehy Kalábrie. Množstvo viníc, citrusové háje a prekrásne pláže s priezračnou morskou vodou vytvárajú z tejto oblasti jedno z najhostinnejších miest na talianskom pobreží. Oblasť sa vyznačuje teplým podnebím už od apríla, pričom ešte v októbri je stále príjemne teplo. Kalábriu si zamilujú všetci, ktorí majú radi prekrásnu prírodu, život plný tradícií a usmievavých a pohostinných ľudí.
Jedli ste už pikantnú zmrzlinu, cibuľový lekvár alebo feferónkovú nátierku? V Kalábrii máte šancu, pretože miestni tu používajú štipľavé papričky a červenú cibuľu na všetky spôsoby. Ak takéto pikantné dobroty nie sú nič pre vás, kúpte si aspoň keramickú misu či tanierik, ktoré vám ich pripomenú. 

TYRHÉNSKA ČASŤ: (členitejšie pobrežie, svahy, piesčité nádherné zálivy)

 
TROPEA  - perla Tyrhénskeho mora. Azda najkrajším mestečkom tejto pochádza z grécko – normandského obdobia. tropea_altstadt.jpgTýči sa tu normandská katedrála z 11. storočia, kostol Sv. Márie na vrchole skalnatého útesu so strmým prístupovým schodiskom a kostol Sv. Františka z Assisi. Tieto tri dominanty spolu s množstvom iných kostolov, kaplniek, palácov a sieťou vydláždených úzkych uličiek dotvárajú typický kolorit juhotalianskeho mestečka. Mnohé z uličiek vedú k vyhliadke, ktorá je 60 m nad morom, s úchvatným pohľadom na záliv Tropey, známy svojou až neprirodzene tyrkysovou vodou. Turisti tu radi ochutnávajú miestnu kuchyňu v tradičných reštauráciách, výbornú zmrzlinu, cappuccino a pre Kalábriu typickú marmeládu z červenej cibule a čokoládu s feferónkami. Mestečko Tropea vo Vás zanechá hrejivý pocit na duši, jeho úžasná atmosféra navodí pocit šťastia, dovolenkovej pohody a mnohých nádherných spomienok.
CAPO VATICANO  Pláže Capa Vaticana boli vyhlásené za najčistejšie v celej Európe. Sú tu dobré podmienky aj pre potápačov. V tejto časti sa rozkladá údajne najkrajšia pláž celej Kalábrie, pláž Grotticelle Beach. Grotticelle Beach – Capo Vaticano je tvorenámapa_kal.jpg krásnym bielym jemným pieskom a more je tu azúrovo modré. Je tiež lemovaná vysokými skalnými útesmi, na ktorých občas stoja staré domy, ktoré dotvárajú kolorit celej oblasti. V dávnej minulosti bolo toto miesto významné hlavne pre jasnovidcov, veštkyne a mystické umenie. Na tomto mieste tu údajne mohli nahliadnuť do budúcnosti. Dnes je pláž Grotticelle Beach - Capo Vaticano obľúbeným cieľom turistov, i keď našťastie nebola ešte zasiahnutá masovou turistikou, takže tu nehrozí, že by bola preplnená turistami. Z tejto oblasti je nádherný, romantický výhľad na 3 Liparské ostrovy vulkanického pôvodu – historický ostrov Lipary, ostrov Vulcano so sírovým jazerom a ostrov Stromboli s krásnou čiernou plážou a stále činnou sopkou. 
SANTA MARIA di RICADI  - malé a veľmi obľúbené turistické stredisko sa nachádza v blzkosti očarujúceho zálivu Capo Vaticano a len 10 km od Tropea. Čistá voda a členité pobrežie vytvárajú ideálne podmienky na šnorchlovanie a potápanie. Môžete si zaplatiť aj kurzy s profesionálnymi potápačmi a potopiť sa k jednej z 50-tich potopených lodí oblasti. Niektoré z nich pochádzajú až zo 4. storočia p n l. Prekvapia Vás tu v prvom rade v priemere o 15 až 20 percent nižšie ceny ako v iných častiach Talianska. u úpravou. 
Transfer z letiska: cca 1 - 1,5 hod
PARGHELIA je od známeho mesta Tropea vzdialená len 4 km a od letiska Lamezia Terme 50 km. Mestečku dominuje jedna hlavná ulica, na ktorej je množstvo rôznych obchodíkov a talianskych útulných kaviarničiek. Leží 75 m nad morom. Parghelia je preslávená krištáľovo čistým morom a nádhernými širokými plážami s bielym pieskom, ktoré sú súčasťou tzv. „Pobrežia bohov“. Transfer z letiska trvá cca 1 hod 30 min.
PIZZO / ACCONIA DI CURINGA  Mestečko Pizzo s krásnym historyckým centroma preslávenou zmrzlinou "Tartufo" (musíte ochutnať - vznikla práve v tomto mestečku) leži v malebnom zalive Sv. Eufemie, na pobreži Tyrhenskeho mora. Navštevnikom okrem jedinečnej širokej piesočnatej plaže ponuka aj množstvo barov, reštauracii, pizzerii, obchodov a vynikajucich zmrzlinarni. Stredisko Acconia di Curigna sa nachádza cca 7 km od centra mestečka a je s ním spojené previdelnou kyvadlovou dopravou.
Transfer z letiska: cca 40 minut.
MARINA DI ZAMBRONE Stredisko vzdialene od mesta Tropea cca 7 km, priťahuje  pozornosť plažami s bielym pieskom a ponuka dokonaly oddych pri mori v pohodovom prostredi. Je to pokojnejšie stredisko, ktore tvoria hotely a rezidencie. Idealne miesto pre milovnikov slnka, mora a kupania.
BRIATICO 
vzniklo už v 12. storočí pôvodne ako rybárska osada priamo na pobreží nazývanom Costa degli Dei, v lokalite Capo Vaticano (Taliansko - Kalábria). Až doteraz sa dochovali zvyšky stredovekého hradu na pobreží, dve z piatich veží. Pláže v Briatico sú veľmi dobre vybavené, niektoré s jemným svetlým pieskom, iné kamenisté so skaliskami - jednoducho ideálna dovolenka pre rodiny s deťmi i objaviteľov morského sveta. Neďaleko sa nachádzajú historické mestečká Pizzo, obľúbená Tropea a Zambrone s aquaparkom. Samozrejme nechýbajú reštaurácie, bary a obchodíky.

 

IÓNSKA ČASŤ: (dlhé piesčité pláže, pozvoľný vstup do mora)
  
SIMERI MARE
Menšie primorske letovisko leži na pobreži Ionskeho mora, približne 20 km severne od mesta Catanzaro. Tunajšie pobrežie je pomerne ploche, s krasnymi plažami s jemnym pieskom. Oblasť idealna pre oddychovu rodinnu dovolenku.
Transfer z letiska: cca 45 minut

BADALATO MARINA  Okolie mestečka Badolato a neďalekého prímorského Badolato Marina vo východnej časti Kalábrie je pokojnejšou rekreačnou oblasťou s otvoreným, pozvoľným pobrežím Jónskeho mora. Ponúka príjemnú dovolenku na miestnych širokých a dlhých pieskových plážach s priezračnou vodou. Samotné mestečko Badolato môže byť iste zaujímavé pre milovníkov histórie a kultúry a to najmä vďaka starej pevnosti, kláštoru, niekoľkým byzantským kostolom a úzkym uličkám.
Transfer z letiska: cca 1 hod. a 45 min.
MARINA DI SIBARI Návštevníkov tohto strediska nadchne najmä členité pobrežie s bielymi piesočnatými plážami, priezračné more, pôvabná prírody píniových lesov, mnoho pamiatok gréckej civilizácie a veľmi dobre vybudované turistické strediská na pobreží Jónskeho mora.
Mesto Sibari je významné z historického hľadiska. Kedysi tvorilo dôležitú hranicu medzi antickým Gréckom a Etruskou ríšou
MARINELLA DI CUTRO Široké pláže, priezračné modré more, ideálne miesto pre surfovanie - to sú hlavné znaky Iónskej strany Kalábrie na  brehoch zálivu Golfo di Squillace. Miestne dobre vybavené prázdninové strediská garantujú prežitie pestrej dovolenky. Táto pobrežná časť je súčasťou mestečka Cutro s 12 000 obyvateľmi. Mesto leží vo vnútrozemí a ponúka prechádzky svojím historickým jadrom (dominantou sú kostoly Santa Caterina a Chiesa delle Monachelle). Navštívte určite i pobrežný hrad Le Castella a okresné mesto Crotone. Satelitom mestečka je jeho pobrežná časť s hotelmi.
Vzdialenosť od letiska: 80 km - cca 1,5 hod.
SQUILLACE
Mestečko Squillace sa nachádza v provincii Catanzaro, v rovnomennom zálive Squillace, na brehu Iónskeho mora. Tu sa rozprestiera na ploche 33 km2 a má takmer 3300 obyvateľov. Squillace je dobre známe výrobou keramiky už po celé stáročia. Táto keramika je kvôli originálnemu umeleckému štýlu vyhľadávaná po celom Taliansku a známa aj v iných krajinách. Centrum mesta je veľmi kompaktné. Nachádza sa tu viacero historických budov, kostolov a zaujímavostí. Od letiska Lamezia Terme je vzdialené 50 km a od hlavného mesta Kalábrie Catanzaro iba 17 km.
Transfer z letiska trvá približne 1 hod. 30 min.

Tip na výlet:
SICILIA  je známa stále aktívnou sopkou Etna a mestom Taormina, ktoré je jedno z najkrajších a najnavštevovanejších nielen pre jej historické pamiatky, ale aj pre nádherné námestia plné kaviarní a obchodíkov so suvenírmi (celodenný výlet).
    B&B Sicilia Bedda

LIPARSKÉ OSTROVY 
navštívite 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrove Lipari možnosť okružnej prehliadky so sprievodcom alebo prechádzka historickým mestom Lipari. Na Vulcane môžete využiť liečivý kúpeľ na plážach zo sopečného piesku (celodenný lodný výlet).
  Puerto Peque?o de Lipari
NOČNÉ STROMBOLI
loďou navštívite ostrov Stromboli, ktorý je známy svojim stále činným vulkánom, prehliadka mesta, pohľad na svah Sciara del Fuoco s očarujúcimi sopečnými erupciami, ktoré sú približne v 20 minútových intervaloch (poldenný výlet loďou).
       
POMPEJE s VEZUVOM  –
prehliadka antického mesta Pompeje, ktoré leží asi 20 km smerom na juhovýchod od Neapola na úpätí Vezuvu, blízko Neapolského zálivu. Po výbuchu Vezuvu, bolo celé mesto zasypané 7 metrovou vrstvou popola. Po prehliadke presun k sopke Vezuv – ku kráteru, odkiaľ je krásny výhľad na Neapol a Sorrento (celodenný vylet).
 
KRISTO DI MARATEA 
približne 22 m vysoká socha KRISTO DI MARATEA, podobná soche v Rio de Janeiro. Je to miesto najviac navštevované turistami, s možnosťou nákupov suvenírov typických pre Kalábriu a mesto Maratea (poldenný výlet ).
    
AQUAPARK – v stredisku Praia a Mare (Tyrhénska časť nad Scaleou)  sa nachádza jeden z najväčších aquaparkov v južnom Taliansku (poldenný výlet).
  

 

LETECKY - LETO 2018

lietadlo.gif
KALABRIA- 8, 15 dní -  Košice 
, Bratislava
KALABRIA- 11, 12 dní -   Bratislava


 

 

 
2006 © TOPAS cestovná kancelária - všetky práva vyhradené | aktualizované: 14.08.2018 o 18:03 | webdesign © bart.sk |