TOPAS - cestovná kancelária

Vyžiadajte si konkrétnu ponuku zájazdu.

055/62 589 69
0915 956 774

Nyíregyháza Sóstógyógyfurdó

NESPOLIEHAJTE NA LETO - už v júni zvykne byť celé LETO vypredané ! ! ! auto.gif

cenník je úplne dole na stránke

POLOHA
>>

Sóstógyógyfürdó je príjemné kúpeľné miesto vzdialené 6 km od centra mesta Nyíregyháza, známe svojou liečivou vodou. Svoje meno dostalo po slanom alkalickom jazere, ktoré bolo rozdelené na 2 časti. Takto bolo registrované aj na mape už koncom 18. storočia. V roku 1927 bolo aj úradne vyhlásené za kúpeľné miesto pod názvom SÓSTÓFURDÓ. Jeho rozloha je 46 ha. Mimo svojich budov (vodárenská veža, legendárny Svájci lak, kúpeľný dom, reduta- dnes spoločenská budova) a daností okolitej prírody poskytuje Sóstógyógyfurdó aj pozoruhodnosti, ktoré sa považujú za zriedkavé na celom území Maďarska.
Vzdialenosť mesta  Nyíregyháza od Košíc je 120 km.


Liečebné SLUŽBY
>>
Kúpeľom dodáva vodu studňa, ktorá bola vyvŕtaná v roku 1957 na podnet geológa, táto voda bola neskôr uznaná za liečivú. Vyvierajúca voda s teplotou 49-50o C obsahuje jódové, brómové a mnohé ďalšie
rozpustné soli.

Indikácie: rehabilitácie, dodatočné liečenie, reumatické choroby, choroby pohybového ústrojenstva, choroby svalov a šliach, ochorenia chrbtice a gynekologické choroby.

Liečebné služby: lekárska liečebná masáž, skupinové liečebné cvičenie pod vodou, tangentor (vodná masáž pod vodou), kúpeľ so záťažou.

Ďalšie služby: osviežujúca a wellness masáž a masáž proti celulitíde, lekárske vyšetrenie, sauna, teplo-vzdušná komora.


KúpELE JÚLIA
>>
Do kúpeľov nachádzajúcich sa v centre mesta , ktoré ležia na parcele s rozlohou 6500 m2 , sa dá ľahko dostať pešo alebo mestskou hromadnou dopravou. Milovníci termálnej vody, sauny a plávania tu nájdu služby poskytujúce oddych a relaxáciu, ako napr. 3 sauny, suchú paru, vlhkú paru, vaňové kúpele, infra saunu, masáž, pedikúru, bufet, 25 metrový bazén, liečebné bazény rôznej teploty.


JAZERNÉ KÚPELE
>>
Jazerá na Sóstó sú rozdelené na 2 časti, severná sa využíva na člnkovanie a južná na kúpanie. Na brehoch týchto jazier sa osadila hodvábna Tisa- piesočnatá zemina. Na pozemku s trávnikom a krásnymi stromami s rozlohou 2000 m2 sa nachádza termálny bazén a detský bazén s kĺzačkou a vodným hríbom. Maximálna kapacita zariadenia je  1325 ľudí. Pre pohodlie návštevníkov sú k dispozícii jedálne, bufety, ihrisko na plážový volejbal a vodná kĺzačka.
Otváracie hodiny : od 1.júna do 31.augusta
Viac o JAZERNÝCH KÚPELOCH si môžete prečítať  na domovskej stránke  TU


KÚPELE PARK
>>
Kúsok za hotelom Švajčiarsky dom (Svájci lak) sa nachádzajú Kúpele Park. Návštevníkov tu čaká 5 rôznych bazénov a deti sa tu môžu kúpať v dvoch bazénoch. Okrem toho je tu veľa zábavy ako pre deti tak aj pre dospelých- obrovský tobogán, tenisové kurty, vodný futbal, nafukovacie gumené hračky, detské ihrisko, pavilón s kondičnými zariadeniami. Na území kúpeľov sa nachádza veľa bufetov.
Otváracie hodiny: celoročne od 9-19. hod. (od 1.9. do 31.5. je v prevádzke len športová plaváreň a termálny bazén)
Viac o KÚPELOCH PARK si môžete prečítať  na domovskej stránke  TUAQUARIUS AREÁL ZÁBAVY a RElAXU
>>
Vodný park Aquarius je najnovšou atrakciou Sóstógyógyfürdó. Jeho forma a multifunkčná ponuka zabezpečuje odpočinok a uvoľnenie sa viacerým generáciám spoločne.
Komplex sa nachádza medzi budovami Kúpeného domu a Švajčiarskeho domu vo vzidalenosti 20-30 metrov.
Skladá sa z troch častí:
Termálny svet ja obľúbeným odpočinkovým miestom dospelých a starších. Zregenerovanie zabezpečujú termálne bazény, vírivky, Kneip- bazény a sauny. Hostia si môžu vybrať z rôznych relaxačných kúr.
Svet zážitkov bol postavený najmä pre mládež kde ich čaká bazén s umelými vlnami, vodným závesom, jaskyňa, raftovacia chodba a rôzne obrovské kĺzačky pre najodvážnejších.
Detský svet s bazénom, kĺzačkami, rozprávkovým hradom, oddychovou izbou čaká najmenších návštevníkov.
Viac o AQUARIUS vodnom svete si môžete prečítať v slovenčine na domovskej stránke  TU

ZOOLOGICKÝ PARK
>>
Zoologický park v Nyíregyházi so svojou rozlohou 24 hektárov je najväčší v Maďarsku. Zvieratá tu žijú v obrovských výbehoch a spoločenstvách, ktoré sú pripravené podľa vzoru ich skutočného miesta pôvodu a sú zoskupené podľa kontinentov. Park navštevuje ročne 300 tisíc ľudí.
Viac o ZOO si môžete prečítať na domovskej stránke záhrady TU


UBYTOVANIE
>>
Ponúkame Vám ubytovanie v týchto penziónoch:

názov penziónu      

  opis
  foto

 ŠVAJČIARSKY DOM

 TU

KÚPEĽNÝ DOM

 TU


Viac informácií o meste a okolí nájdete TU a TU

nyregyhaza___p_lanik_mesta.jpgŠPECIÁLNE BALÍKY SLUŽIEB:

cenní a ich popisy na termíny apríl 2010 - december 2010 nájdete v prílohe2006 © TOPAS cestovná kancelária - všetky práva vyhradené | aktualizované: 14.08.2018 o 18:03 | webdesign © bart.sk |