TOPAS - cestovná kancelária

Vyžiadajte si konkrétnu ponuku zájazdu.

055/62 589 69
0915 956 774

ALANYA

ALANYA

Atmosféra mesta Alanya na človeka dýcha už z diaľky pri príjazde do mesta. 10.jpgHistória mesta spadá ďaleko do minulosti. Vďaka ľahkej prístupnosti od mora, bolo mesto kedysi obľúbeným cieľom pirátov, Rimanov, ktorí využívali dobrú strategickú pozíciu mesta pre svoje obchody. V tomto období mesto údajne navštívila aj egyptská kráľovná Kleopatra, ktorá si na miestnu pláž nechala doviesť piesok až z Egypta, aby sa jej necnelo za rodnou zemou. Toto miesto jej daroval jej milý, Markus Antonius. Túto krásku Vám pripomína nielen dodnes vyhlásená Kleopatrina pláž, ale taktiež aj množstvo hotelov (je ich údajne okolo 20), ktoré sú podľa nej pomenované.

 Najväčší vplyv malo na mesto seldžucké obdobie – 13.st. Z 3_1.jpgtohto obdobia pochádza väčšina pamiatok v meste. Sú to mestské hradby pôvodného opevnenia na polostrove, ktorý je dominantou mesta a tzv. „Červená veža“ v prístave. Atmosféra starého mesta dýcha na Vás pri prechádzkach malebným prístavom, kde kotví množstvo tradičných drevených výletných lodí - guletov.

Ak trpíte nákupnou horúčkou, nechajte peňaženku radšej doma. V uličkách v okolí prístavu je množstvo obchodíkov s pestrým výberom zlata, kože, suvenírov, kabeliek, módneho oblečenia a všľetkého, čo Vám len príde na um.

Túžite po zábave? Nie je nič jednoduchšie ako sa opäť vybrať do prístavu, kde je tzv. barová ulička
s množstvom diskoték. Alebo túžite po niečom tradičnejšom? Žiadny problém! Nájdete tu aj bary
s tradičnou tureckou hudbou, kaviarničky s vodnými fajkami.

Alanya je od letiska v Antalyi vzdialená približne 120 km. 

 2006 © TOPAS cestovná kancelária - všetky práva vyhradené | aktualizované: 15.06.2018 o 14:59 | webdesign © bart.sk |