TOPAS - cestovná kancelária

Vyžiadajte si konkrétnu ponuku zájazdu.

055/62 589 69
0915 956 774

bábätko v lietadle

Vaša prvá dovolenka lietadlom s bábätkom

Tieto riadky sú určené rodičom, ktorí sa rozhodli pre dovolenku s malým bábätkom a prvykrát mu ukážu cestovanie lietadlom či more.

let lietadlom

* kočiarik - uložia vám ho v batožinovom priestore. Na palubu ho samozrejme zobrať nemôžete. Po pristátí a vystúpení z lietadla vám ho odovzdajú spolu s inou batožinou, alebo si ho vyzdvihnete na určenom mieste.

* sedenie - doporučujeme Vám prísť na check-in úplne na začiatku (čiže tie 2 hod. pred odletom) a požiadať o miesta v prvej rade - tieto su vyhradené pre matky s deťmi a poskytujú väčši komfort čo sa priestoru týka ako ostatné sedadlá. Pre bábätko nemáte zakúpené samostatné sedadlo, a preto ho budete musieť  držať na rukách a bude počas letu  pripútané s Vami  na jednom sedadle, pričom sa používajú tzv. „baby belts“.

* nápoje na palubu - platia isté obmedzenia týkajúce sa príručnej batožiny - hlavne ostré predmety sú úplne vylúčené a nápoje majú obmedzenia. Väčšinou to môže byť minimum tekutín, potrebných na trvanie letu, preto ak bábätko ešte dojčíte, ste vo výhode. Tekutiny musia byť vo viacerých menších flaštičkách v priehľadnom uzatvárateľnom plastovom vrecku s maximálnym objemom 1 liter. Rovnako to môže byť pripravené dojčenské mlieko alebo čaj. Pracovníci bezpečnostnej kontroly vás môžu požiadať o kontrolu takýchto tekutín (daju Vám z fľaštičiek napiť)

* čo ešte si vziať na palubu - z hygienických dôvodov nezabudnite mať pri sebe v príručnej batožine jednorázovú papierovú podložku, na ktorej dieťatko pri prebaľovaní položíte (pri prebaľovaní sa musíte uspokojiť so sedadlami). Jednorázové plienky, vlhčené utierky a mastička proti zapareninám sú samozrejmosť.


* Vzlietanie a pristávanie vyvolávajú zaliehanie v ušiach a nepríjemný pocit v žalúdku. Dieťa tento pocit zažije  pravdepodobne prvýkrát, preto sa mu nemusí páčiť. Proti zaľahnutiu v ušiach sa odporúča v tom čase dieťa  kŕmiť, preto pokojne dojčite. Keď cestujete so starším dieťaťom, dajte mu cukrík2022 © TOPAS cestovná kancelária - všetky práva vyhradené | aktualizované: 19.09.2023 o 17:09 | webdesign © bart.sk