TOPAS - cestovná kancelária

Vyžiadajte si konkrétnu ponuku zájazdu.

055/62 589 69
0915 956 774

Recenzie Hotelov

Na albánske pomery dobrá dovolenka

Lokalita a názov hotela
Krajina: Albansko
Destinácia: Durres /Drač
Hotel: Vivas 4*
Údaje o recenzentovi
Meno / prezývka: Martina a Theo
Vek: 41-50
Zloženie cestujúcich: pár
Termín pobytu: jún/júl 2016
Hodnotenia
 

Váš celkový dojem
V Albánsku ešte stále cítiť chudobu, avšak ľudia sú veľmi milí, snaživí. Ak Vám nebudú prekážať chýbajúce poklopy na kanáloch, prípadne nie celkom čisté ulice, budete mať fajn dovolenku. Chcem vyzdvihnúť prácu delegáta Ruefa Reisen/ Saturu - Mgr. Juraja Okála. Je veľmi ochotný, sčítaný a rozhľadený, poskytol nám informácie, ktoré v žiadnom cestopise nenájdete.

 

Poloha hotela a jeho okolie
Hotel je zo slovenskej ponuky cestovných kancelárií najbližšie k mestu Durres (Drač). Je priamo na pláži, ktorá je úzka (4 rady lehátok). Na pláži sú dvaja mladíci, ktorí kontrolujú a večer čistia pláž. Hovoria len po albánsky. Časť lehátok na jednej strane je určená hotelovým hosťom, druhú ponúkajú za poplatok komukoľvek. Nie je to dobré, lebo hoteloví hostia sú natlačení na jednej strane a druhá zíva prázdnotou. Po pláži celý deň chodia predavači s ovocím, opaľovacími krémami, okuliarmi, nafukovačkami, vodou, pivom a vyprážanými šiškami – petula.

 

Ubytovanie
Naša izba na 3. poschodí č. 320 bola s výhľadom na more. Bolo to výborné, pretože na druhej strane je výhľad na parkovisko a okolité budovy. Izba bola priestranná s dostatkom skriniek a zásuviek. Na podlahe bola dlažba, čo bolo dobré, lebo každý deň ju umyli ako aj kúpelňu, uteráky bez problémov menili každý deň. Trochu nepraktické bolo množstvo schodov v hoteli. Do izby sme sa vedeli dostať len výťahom alebo naokolo schodmi. Na niektorých izbách boli sieťky proti komárom, na našom nebolo. Izba mala klimatizáciu, ktorú sme používali len večer, v izbe bolo príjemne, malú chladničku a TV s albánskymi, nemeckými a talianskými programami. Hotel je tichý, nebolo počuť susedov.

 

Stravovanie
Hotel ponúka polpenziu. Strava je slabinou tohto hotela. Raňajky – každý deň rovnaké jedlo: (slaná) šunka, (slaný) syr, paradajky, uhorky, rozotierateľný syr, maslo, varené vajcia, párky, volské oko, jogurt, med, lekvár, cornfleksy, mlieko. K tomu jeden druh bieleho chleba (zvyčajne obschnutý). Tiež boli vyprážané šišky – tie však nedopĺňali, takže kto si rád pospí, neuvidí ich. Na pitie je káva a limonády z automatu. Na večeru bolo zvyčajne kuracie alebo bravčové/baranie? mäso na rôzne spôsoby. K tomu striedali cestoviny, zemiaky a pod. Stále bola rovnaká zelenina (kukurica, nakrájaná cibuľa, rukola, biela kapusta, listový šalát ... Chýbali nejaké ochutené šaláty). K večeri bola len čistá voda, ostatné nápoje si treba dokúpiť. Ani raz nebola ryba, ani koláče. Akurát bol každý večer nakrájaný melón. Žiadne iné ovocie nebolo.
Kuchár je vraj taliansky, raz sme tam obedovali, jedálny lístok len v albánčine. Obsluha však bola veľmi ochotná. Jedlo je drahšie než sme očakávali, boli to cestoviny so syrom, pre dve osoby za cca 15,- eur. Jedlo bolo štandardné, nič výnimočné. V prospektoch sa všade uvádza, že majú vlastnú pekáreň. Človek by očakával rozsiahly výber pečiva, či koláčov. Nič také sa nekoná. Ide totiž o pec na pizzu, ktorú tam pripravovali.
Všade naokolo sú rýchle občerstvenia, ale my nie sme fanúšikovanie hamburgerov s hranolkami. Z ich národnej kuchyne boli celkom fajn bureky/byreky – cesto plnené mletým mäsom, alebo syrom, alebo špenátom. V blízkosti hotela sme našli smerom doprava dobrú palacinkáreň Kreperia Hen1 a tiez boli dobré špagety s plodmi mora v Bracji (nie je to reštaurácia, ale pripravujú tam jedlo, ktoré Vám zabalia do alobalového obalu). Blízko pri hoteli je tiež malá predajňa s koláčmi, baklava a iné, boli výborné.

 

Vybavenie hotela a ponúkané služby
Na recepcii boli snaživí pracovníci. V hoteli zvyčajne nemali peniaze, ale na hlavnej ceste smerom doprava bola zmenáreň. Je výhodnejšie meniť si eurá na leky, lebo eurá zaokrúhľovali, čo bolo pre nás nevýhodné. Wifi v hoteli sem-tam vypadávalo.

 

Šport a zábava
Hotel neponúka žiadne aktivity. Je v ňom akurát posilňovňa. Dvakrát počas večere spievali nejaké talianske šlágre, ale bolo to dosť rozpačité. Hotel má aj bazén, nikto nám však nevedel povedať, akú má hĺbku. Každý večer ho čistili a dosť chlórovali.
Do mesta Durres ide MHD – Marren Bus, 1 cesta stojí 30,- Leke. Lístok sa kupuje v autobuse u predajcu. Lístok si treba nechať počas celej cesty, lebo môže prísť revízor. Cestovný poriadok nie je, autobusy chodia cca každých 10-15 minút do 22:00 hodiny.
Fakultatívne výlety ponúkajú cestovky do Tirany, Durresu (zbytočne preplatíte 20,- eur, choďte tam MHD na vlastnú päsť), Beratu. My sme chceli ísť do macedónskeho Ochridu, čo sa nám podarilo s inou cestovkou vďaka ochote nášho delegáta.

 

Pláž
Pláž má jemný piesok a pozvoľný vstup do vody. More je čisté s občasným výskytom trávy. Mali sme obavy, či nebude špinavé, lebo blízko bol prístav mesta Durres. Pláž bola každý večer čistená. Cez týždeň menej ľudí, na víkend prichádzajú ľudia z Tirany.

Doplnkové informácie
Bola cena dovolenky primeraná? dalo sa, primeraná
Ako často v priemere cestujete na zahraničné dovolenky?: 1 x za rok

Pridané: 16.08.2016, 20:43:03

Diskusia k recenzii
K danej recenzii zatiaľ nebol pridaný žiaden komentár.
Buďte prvý, kto pridá svoj komentár k recenzii.

Meno:*
E-mail: *
Opíšte text z obrázku: *
Kontrolný reťazec
Aktuálna ponuka pobytov v danom hoteli Zobraziť


2006 © TOPAS cestovná kancelária - všetky práva vyhradené | aktualizované: 05.03.2021 o 14:01 | webdesign © bart.sk |