TOPAS - cestovná kancelária

Vyžiadajte si konkrétnu ponuku zájazdu.

055/62 589 69
0915 956 774

PRÍBEH SO ŠŤASTNÝM KONCOM

Dovoľujem si Vám rozpovedať príbeh o partii chlapcov, ktori sa v auguste 2021 vybrali na dovolenku do Grécka. Na Korfu. Nádherný, zelený, romantický, hornatý ostrov, ktorý je zo Slovenska vzdialený len 1,5 hod letu.  

Chlapci - vlastne už mladí muži za
čali svoju dovolenku tak ako si naplanovali ...kupanie, spoznávanie pláži, návšteva "must see" miest. A potom ....potom sa to stalo.
Súhra skuto
čne bizardných "náhod": na riadnej, regulárnej ceste (blízko zastávky MHD) cestou na večeru. Pošmyknutie, absencia zvodidiel a vyprahnutá zem zapríčinili pád jedného z nich. Pád do 4 m hlbokej rokliny. Pád, ktorý pre mladého muža znamenal veľmi tažký úraz, následnú hospitalizáciu v nemocnici na Korfu, kde mu urobili všetky vyšetrenia a určili diagnózu. Diagnóza priam hrozostrašná : "nestabilná zlomenina stavca s rizikom ochrnutia".

A tu do toho vstúpila asisten
čná služba EUROCROSS, ktorá je zmluvnou spoločnosťou poisťovne UNION, cez ktorú mali naši dovolenkári zajednane poistenie.
Rozhodovalo sa,
či ho budú operovať na Korfu, alebo ho letecky prevezú domov -  do Košic, kde podstúpi náročný zákrok.
5 dlhych noci po ležiačky na chrbte bez pohybu ... 5 dlhych dni, po
čas ktorých zdravotnú dokumentáciu skumali a vyhodnocovali odborníci: profesor neurológie z Prahy, ale aj klinika úrazovej chirurgie UNLP v Košiciach . Rozhodovalo sa, či mladý muž bude schopný transportu. Padlo rozhodujuce vyjadrenie všetkých strán ... mladý muž je schopný transportu v špeciálne upravených nafukovacich vakoch, po ležiačky letecky, za prítomnosti zdravotného teamu.
Celý transport zraneného bolo potrebné do najmenšieho detailu naplánova
ť, určiť logistiku a nasledne zrealizovať:
- prichod lekárskeho teamu zo Slovenska na Korfu 24 hod pred samotnym transportom, aby sa mohli podrobne zoznamit s pacientom
- zabezpeciť lietadlo, ktoré môže vzia
ť na palubu ležiaceho pacienta, ktoré má voľné niekoľko radov sedadiel, aby sa tu dal vytvoriť mobilným paravanom súkromný priestor pre transport pacienta na ležadle
- na letisku zabezpeci
ť doklady, aby sanitka mohla prísť až k lietadlu a zároveň zdvižnú plošinu na naloženie pacienta do lietadla
- ke
ďže letecká linka do Košíc neexistovala - tak sa hľadala linka na najbližšie letisko do Budapesti. Avšak z Korfu to bolo možné len s prestupom - takže vybaviť aj ambulanciu priamo na prestupovom letisku vo Frankfurte a následne vybaviť prevoz sanitkou z letiska v Budapešti do Košíc, kde uz čakal team operatérov, ktorí mu urobili ešte raz podrobnejšie vyšetrenia, pričom objavili ďalšie zranenia (rozmliaždené boli 2 stavce v driekovej chrbtici a pridružil sa aj zlomený členok).
- na záver musím povedať, že fakt máme špičkové zdravotníctvo a mladý muž dostal výbornú starostlivosť na Klinike úrazovej chirurgie FNLP v Košiciach. Doslova mu navrátili jeho "starý" život a postavli na nohy. Veľká vďaka patrí primárovi MUDr. Tomčovčíkovi, ktorý mladého muža operoval, ako aj celému teamu zdravotníckeho personálu. Operácia dopadla výborne. 

Pre
čo Vám to píšem? Aby ste si pred kupou zájazdu veľmi dobre zvážili aj kúpu poistenia. Minulého roku cca 1/3 klientov vycestovala bez poistky. A aj mladý, zdravý človek môže mať nečakanú "udalosť", ktorá bez poisťovne môže dopadnúť veľmi nepríjemne.

Poistov
ňa Union a asistenčná služba Eurocross odviedli fakt skvelú prácu. Cena, ktorú UNION za túto „akciu“ zaplatila atakovala hranitu 16 tis. EUR. A tak sa pýtam – stojí riskovať a cestovať bez poistenia? Stojí riskovať s možnosťou zadlženia celej rodiny? Aj keď ide o EÚ krajinu, túto logistiku zdravotné poistenie nevykryje.
Cena poistenia sa pohybuje od 2,50 eur / deň. Myslím, že nie je o čom rozmýľať.

A ak by ste pochypovali, že tento príbeh sa stal, tak Vám poviem STAL SA a viem to preto, lebo tým mladým mužom, ktorý utrpel úraz bol môj syn Erik.
(a ešte taká perlička čo sa komunikácie s Eurocrossom týka: poistnú udalosť do poisťovne som hlásila ja a zdvihla mi v Eurocrosse asistentka KATARÍNA a od vtedy ... koľkokrát som ja alebo syn tam volali, stále zdvihla Katarína - či ráno, či večer .... jednoducho to majú tak nastavené, aby človek nemusel stále hovoriť to isté, aby sa nemusel hlásiť číslom poistky, ale veľmi ľudsky zdvihla so slovami "Dobrý deň pani Schwarzová, nech sa páči".)

V
ďaka poisťovni Union, asistenčnej službe Eurocrossu a vďaka prim. MUDr. Tomčovčíkovi z UNLP je už zdravý bez následkov a momentálne ešte stále rekonvalescentuje.


Jana Schwarzová
Majite
ľka CK TOPAS

 

 

52869534-9474-4A97-8F5D-3A3A0DB34572_1.jpeg    1.  Transport v lietadle             
                                                                  2. Na letisku vo Frankfurte           
                                                                                     
                                                                                         3. Posledný úsek transportu sanitkou z Budapešti do Košíc 2022 © TOPAS cestovná kancelária - všetky práva vyhradené | aktualizované: 30.06.2022 o 07:52 | webdesign © bart.sk